Թվային հզորացում Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված ձեռնարկությունների համար
…Այս ծրագիրը այժմ ընթացքի մեջ է…
«Թվային հզորացում Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված ձեռնարկությունների համար» ծրագրի նպատակն է աջակցել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված ձեռնարկատերերին և ցանկանում են վերակենդանացնել իրենց բիզնեսը Հայաստանում: Այս ծրագրին աջակցում է «Արևելյան գործընկերության երկրներում փոքր և միջին ձեռնարկությունների թվային փոխակերպումը» (DT4SME), որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ) կողմից և իրականացվում է GIZ GmbH-ի կողմից: Այն Հայաստանում իրականացվում է VIA Fund-ի և Impact Hub Yerevan-ի կողմից։
Ձեռնարկատիրության աջակցության այս ծրագիրը կենտրոնանում է կարողությունների զարգացման, գիտելիքների փոխանակման և թվայնացման վրա: Այն բաղկացած է լինելու երկու փուլից՝ յուրաքանչյուրը 8 ամիս տեւողությամբ։
Յուրաքանչյուր փուլ կավարտվի pitching իրադարձությամբ, որտեղ ամենահեռանկարային բիզնեսները կստանան թվային գործիքներ և ռեսուրսներ՝ օգնելու իրենց աճին և կայունությանը:
VIA Fund-ը և Impact Hub Yerevan-ը մասնակիցներին կհամալրեն հիմնական կարողությունների զարգացման հմտություններ՝ հարմարեցված սեմինարների, գիտելիքների փոխանակման և թվայնացման կարողությունների միջոցով
Ծրագիրը նպատակ ունի աջակցել բռնի տեղահանված անձանց՝ վերականգնելու տնտեսական անկախությունը և ինտեգրվել հայ համայնքին: Նպատակն է օգնել Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված ձեռնարկություններին վերաբացել և թվայնացնել իրենց գործունեությունը Հայաստանում:
Առավելություններ
Ծրագիրն անվճար մուտք է ապահովում Impact Hub Yerevan-ի եզակի էկոհամակարգը և ներառում է.
• Կարողությունների զարգացում. արժեքավոր հմտություններ և գիտելիքներ նոր շուկայում հարմարվելու և բարգավաճելու համար
• Թվայնացման աջակցություն. մուտք դեպի թվային գործիքներ և ռեսուրսներ՝ բիզնեսի գործունեությունը բարելավելու համար:
• Ցանցային հնարավորություններ. մուտք դեպի այլ ձեռնարկատերեր, փորձագետներ և պոտենցիալ ներդրողներ:
• Փիչինգ միջոցառում. Ձեր բիզնեսը դատավորների խմբին ներկայացնելու և լրացուցիչ աջակցություն ապահովելու հնարավորություն:
• Համապարփակ աջակցություն. շարունակական մենթորություն և ուղղորդում ծրագրի ողջ ընթացքում:
• Գնումների հնարավորություն. ամենահեռանկարային բիզնեսները կստանան թվային գործիքներ և ռեսուրսներ իրենց աճի և կայունության համար:
Նրանք, ովքեր ավարտում են ծրագիրը, նաև հնարավորություն կունենան գրանցվելու Impact Hub Yerevan-ում հատուկ շրջանավարտների անդամակցության համար՝ հնարավորություն տալով նրանց պահպանել երկարաժամկետ հարաբերություններ և օգտվել այն առավելություններից, որոնք առաջարկում է Իմփաքթ Հաբ Երևանը իրենց ծրագրի շրջանակներից դուրս:
Կարևոր ժամկետներ
Ծրագրի տևողությունը վեց ամիս է (մեկ փուլով)